Naše mateřská škola se nachází v malebné vesničce Skaštice. Je situována uprostřed vesnice, vedle kostela. Mateřská škola je jednotřídní s kapacitou 24 dětí a pracuje podle Rámcového vzdělávacího programu. O její chod se stará paní ředitelka Jiřina Zapletalová spolu s paní učitelkou Kateřinou Trávníčkovou a paní školnicí Jarmilou Motalovou. Díky malému kolektivu se daří ke všem dětem přistupovat individuálně.
K mateřské škole patří velká zahrada, která poskytuje dětem volný pohyb, ale také poznávání znaků všech ročních období. V rámci aktivit navštěvují děti Muzeum Kroměřížska, které pořádá akce určené pro děti předškolního věku. Po dobu čtyř měsíců každý týden jezdíme s dětmi na Zimní stadion do Kroměříže, kde se děti účastní kurzu bruslení. Mateřská škola v rámci bezpečnosti zakoupila hokejové přilby s mřížkami, které jsou dětem zdarma zapůjčovány. Poznávání okresního města dětem zprostředkováváme návštěvami kulturních akcí různého druhu a také návštěvami historických zahrad a Zámku v Kroměříži. Děti jsou postupně seznamovány s prací hasičů i policie. Ke Dni matek a na Vánoce pořádáme besídky pro rodiče a seniory a závěr školního roku je každoročně spojen s vystoupením dětí na sportovním odpoledni a s táborákem na školní zahradě.
V rámci regionu spolupracujeme s Mateřskou školou Břest a se Základní školou Břest, kde přechází většina našich dětí do 1.třídy.
12.05.2013 23:22:30
skolkaskastice
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one